| 78Ilinca8879910 a întrebat:

Buna, am 16 ani si mi-am convis parintii sa imi iau o motocicleta, dar mai intai imi trebuie un test de conducere, intrebarea este. Am nevoie inainte de motocicleta pentru test?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mai intai iti trebuie o scoala de conducere si apoi sa reusesti la examinarea pentru obtinerea permisului de conducere.
Nu ai nevoie de motocicleta inainte de obtinerea permisului, scoala si examinare o faci pe o motocicleta a scolii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie de permis nu de test. Asta presupune sa faci școala pentru categ Am sau A1 și să dai examenele

| ILikeBlackCats a răspuns:

Pai parca in 11 Martie aveai 13 ani, au trecut deja 3 si nu mi-am dat eu seama? Chiar ca suntem in secolul vitezei

| 78Ilinca8879910 explică (pentru ILikeBlackCats):

Nu. Nu este contul meu. Multumesc.