| anonim_4396 a întrebat:

Pentru un test de virginitate de ce acte as avea nevoie? trebuie sa ma insoteasca parintii? mentionez, am 15 ani. Multumesc tuturor! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Eu tot NU pricep de ce ar trebui să "demonstrezi" cuiva că eşti virgină - FĂRĂ supărare!

Bănuiesc că este vorba de un băiat...
Dacă e aşa de tâmpit că-ţi CERE să mergi la medic ca să-i "demonstrezi" că eşti virgină, atunci respectivul NU merită atenţia ta!

NU mai fi aşa de credulă/naivă şi de influenţabilă!
Ai şi tu puţină DEMNITATE!

E plină lumea de băieţi, găseşti altul laughing

Revenind la întrebarea ta :
Dacă vrei ca medicul să-ţi dea "în SCRIS" ( o "Adeverinţă"/Certificat medico-legal ) că eşti virgină, atunci TREBUIE să mergi la medicul legist!

Dacă vrei doar să confirme "verbal" că eşti virgină - lucru care NU prea te ajută deoarece respectivul băiat NU poate intra cu tine în cabinet - poţi merge la ginecolog.

În ambele cazuri TREBUIE să ai la tine actul de identitate şi să fi însoţită de un PĂRINTE ( mama/tata ).

La IML ( medicul legist ) se PLĂTEŞTE contravaloarea consultaţiei şi actul respectiv!

Toate cele bune.

8 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Poti sa faci un astfel de test la IML-costa in jur de 1 milion si ai nevoie doar de o cerere pe care o completezi acolo si de buletin. Sau poti merge la ginecolog. Nu stiu ce sa iti spun despre parinti, nu cred ca sunt multe cazuri de fete care vor sa mearga singure sa vada daca mai sunt virgine, de obicei le duc parintii.

| DeeaMarry a răspuns:

Nu vad de ce ar trebui sa ii dovedesti cuiva ca esti virgina, mai ales ca din cate inteleg nu e vorba de parinti.
E un lucru mult prea personal.
Nu are rost sa te injosesti asa pentru nimeni, parerea mea!

| Jojiza a răspuns (pentru DeeaMarry):

Multumesc de sfat!

| NnDWtf a răspuns:

De buletin eventual. Cu ce te-ai masturbat?

| Jojiza a răspuns (pentru NnDWtf):

Cu nimic. Trebuie sa demonstrez cuiva ca mai sunt virgina, atat. happy

| NnDWtf a răspuns (pentru Jojiza):

De ce sa-i demonstrezi? Daca e baiat si nu te crede, nu merita sa faci asta pentru el, pentru simplul fapt ca nu are incredere in tine si ca te-a facut subtil curva.

| Jojiza a răspuns:

Multumesc tuturor pentru sfaturi si timpul acordat. happy

| Rodica_Cristina_1996 a răspuns:

Nu prea cred ca ai nevoie de acte ca sa cumperi ceva de la farmacie........si nu, nu trebuie sa te insoteasca parintii, dar nu crezi ca esti cam mica pentru a-ti incepe viata sexuala?