| Mnprs126378 a întrebat:

Am 18 ani si tocmai am inceput scoala de soferi (acum 3 sapt) si am o intrebare. Voi cum va intelegeati/cum va intelegeti cu instructorul vostru auto? De exemplu eu cu al meu cand suntem in timpul sedintei nu vorbim niciunul... Inafara de ce spune el "prima la dreapta", "prima la stanga",niste explicatii in interesectie,nu vorbim altceva. Adica el mai facea glume la inceput,dar eu stateam si nu radeam pt ca eram concentrata la volan si el se uita ciudat,dupa care n a mai facut nicio gluma laughing Cred ca a crezut ca sunt vreo ciudata... Cand trecem pe alte masini de scoala tot vad ca elevii vorbesc cu instructorii in timp ce merg,doar noi stam ca mutii laughing Nu va ganditi ca este o atmosfera tensionata,omul este foarte ok,dar eu pur si simplu nu prea vorbeam la inceput ca eram atenta la trafic si poate el a crezut ca sunt inchisa sau ceva. Deci, este normal sa fie asa?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu vorbeam chiar mult cu el, dar vorbeam chestii de trafic

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu ma prindeam la 'caterinca' cu el... Mai ales pe tema 'pietoanelor' laughing Sau mai ziceam de cate un betiv (din mijlocul drumului) ca e anesteziat, vorbeam de bautura, etc. Avea si niste expresii pe care le folosea des, cum ar fi "da-i sa sune", sau "da la examen sa nu faci asa!".
Eu zic sa incepi tu o discutie, daca zici ca el a incercat sa fie vorbaret, si nu prea ai cooperat... E normal sa te lase in pace, daca pari ca nu ai chef sa vorbesti cu el.

| Sofer a răspuns:

Nici eu nu prea vorbeam mare lucru cu instructorul cand am facut ore de condus. mai vorbeam asa cateodata despre alte lucruri laughing dar nu paream cam ciudat laughing si al meu instructor mai facea glume radeam. Imi mai explica unde am gresit si chesti de astea si totusi eram singurul care i-a placut cum conduc fata de ceilalti elevii laughing Chiar el mi-a spus-o. Bafta la examen. happy