| Mnprs126378 a întrebat:

Am 18 ani si am inceput scoala de soferi (acum 3 saptamani) si am o intrebare. Voi cum va intelegeati/cum va intelegeti cu instructorul vostru auto? De exemplu eu cu instructorul meu cand suntem in timpul sedintei nu vorbim niciunul... Inafara de ce spune el "prima la dreapta", "prima la stanga",niste explicatii in intersectie,nu vorbim altceva. Adica el mai facea glume la inceput,dar eu stateam si nu radeam pentru ca eram concentrata la volan si el se uita ciudat,dupa care n a mai facut nicio gluma laughing Cred ca a crezut ca sunt vreo ciudata... Cand trecem pe langa alte masini de scoala tot vad elevii ca vorbesc cu instructorii in timp ce merg,doar noi stam ca mutii laughing Nu va ganditi ca este o atmosfera tensionata,omul este foarte ok, dar eu pur si simplu nu prea vorbeam la inceput pentru ca eram atenta la trafic si poate el a crezut ca sunt inchisa sau ceva. Deci, este normal sa fie asa?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca tu nu il intrebi nimic.

| pufulescu a răspuns:

Nu este normal fiindca sunt o gramada de lucruri de explicat in trafic, nici nu trebuie sa ne mai gandim la partea de simpla socializare. Ar trebui sa incepi tu prin a pune intrebari daca tot esti sigura ca din cauza ta nu exista comunicare.

| BadAngel3 a răspuns:

Pai daca tu stateai ca muta si nu schitai nici macar un gest. Omul s-a gandit ca n-are cu cine sa vorbeasca si sa glumeasca.