| fanezodo a întrebat:

Bună, am achiziționat un evoque din 2016 și am o întrebare legată de faruri, cum se pun pe automate? Am selectat opțiunea A, dar dacă lăsăm trasa săgeată către a mine rămânea mereu fază lungă, trebuie lăsate cu săgeata în fază scurtă și apoi se schimbă ele?

1 răspuns:
| Korkodeln a răspuns:

Trebuie sa fii intai pe faza mica si pe urma le pui pe auto:
https://www.youtube.com/watch?v=F4tEfDVPYPU

In mod normal pe intuneric cand activezi auto sta pe faza mare pana vine cineva din sensul opus cand trece pe automat pe faza mica. Asculta videoul dat cu traducere automata, ai mai multe posibilitati.