| coco514 a întrebat:

Buna am cumparat in luna decembrie o masina inmatriculata ro am facut contractul si am trecut-o la impozit pe numele meu am vorbit cu propietarul din actele masinii si trebuia sa facem un contract decomodat dar pana la urma nu am mai facut nici un fel de acte acum eu am vandut masina si am facut actele cumparatorul m-a rugat sa ii fac rost de o procura sau ceva de genul de la proprietar la inceput i-am spus ca il ajut am si cautat dar nu am gasit un notar in Timisoara care sa faca asa ceva. Eu nu mai pot sa ma ocup de actele pentru noul proprietar legal pot fi tras la raspundere pentru faptul ca la incepăut am fost de acord sa il ajut iar acum nu mai pot sa o fac?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp ca nu ai semnat nimic in sensul asta nu poti fi tras la raspundere, insa noul proprietar va avea multe batai de cap ca s-a complicat cu rahatul asta de tranzactie.

| coco514 explică (pentru suntserios):

Nu am semnat decat contractul de vanzare cumparare unde nu imi iau nici un angajament de felul asta masina ce am vandut-o am dat-o la un pret de nimic.