| melinda262000 a întrebat:

Buna,Am cumparat o masina si vreau sa o inscriu pe mine dar am descoperit ca proprietaru a ridicat taxa auto si nu mai pot sa o inscriu numa daca platesc suma de 4000 de ron.Ce e de facut, DOAR SA O RADIEZ? Sunt sanse ca la radiere sa primesc acei 1400 de euro cat am dat eu pe masina sau macar jumate din suma

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca are peste 10 ani vechime poti s-o predai in programul Rabla, atunci cand va incepe, doar ca nu vei primi bani ci un voucher, se vorbeste ca va fi de 1.500 euro.
Daca n-ai inmatriculat-o pe tine, n-ai ce radia. Si la radiere nu primesti ceva.

| melinda262000 explică (pentru Ioandelasal):

Proprietaru vrea sa il radieze.Eu l-am cumparat de la el cu 1400 euro, la radiere nu se primeste nimic

| melinda262000 explică (pentru melinda262000):

Masina are 18 ani daca astept pana in data de 15 aprilie cand va fi programu Rabla, voi primi voucheru de 1500 euro sunt obligata sa cumpar masina noua

| melinda262000 explică:

Masina are 18 ani, astept pana in data de 15 aprilie cand incepe programu Rabla, voi primi voucheru de 1500 de euro sunt obligata sa cumpar masina noua.