| dienutzascumpy a întrebat:

am inteles ca scoala de soferi costa 1200 lei, dar cu tot cu dosar sau fara? ca aici nu inteleg.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Fara dosar. Dosarul o sa coste in jur de 100-150 lei, avizul psihologic si fisa medicala. Pe mai tarziu o sa trebuiasca sa platesti si o taxa de 6 lei la primarie si cazierul care costa in jur de 10 lei, dar asta cand o sa sustii examenul. Ca idee o sa mai ai nevoie de 100 de lei pentru a sustine orasul. Deci in jur de ~1416 lei. Doar scolarizarea o sa coste 1200 lei.

| Frank51 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am platit 1200 + 60 fisa medicala + 50 psihologicul pana cum. Si mai trebuie sa platesc o taxa pentru sustinerea probei teoretice in valoare de 7 lei parca, dupa aia taxa de examinare 6 lei, taxa de permis 84 de lei. Si parca mai era ceva dar nu imi amintesc acum. Oricum, ajungi cam pe la 1400-1500.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Frank51):

Se poate, nu-mi amintesc exact. Oricum, cam asta e suma.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La mine a fost acum aproape 5 ani, 1050 lei, cu dosar complet, adica:
-dosar medical complet (250 a costat, cu tot cu mici atentii pentru 'urgenta')
-curs legislatie
-curs conducere.
Nu-mi aduc aminte daca in banii astia au intrat si taxele (cazier, taxa CEC, primarie), dar cred ca da. Stiu ca iesisem cu tot cu plata instructorului pentru a ne insoti la examenul teoretic (100 de lei, nu era obligat sa vina), 1150 lei.