| JackTh3Ripper a întrebat:

Seara buna tuturor am si eu o intrebare chiar daca suntem in pragul ierni tot vreau sa stiu un lucru.
Am fost la o plimbare cu mopedul meu aprilia rs 50
si cand am venit spre casa totul era ok dar era o coloana de masini in fata mea si din greseala din viteza a 3 am dato intra 2 fara ambreiaj(din cauza ca din 2 in 2 metri tot opream si n-am mai apucat sa apas si ambreiajul) proplema este ca ar avea voie sa intre in alta viteza fara ambreiaj sau am rupt ceva? de exemplu de spaima ce am avut ca ma scuturat un pic am oprit pe un drum din zona sa verific maneta de la ambreiaj era lasata in jos ceea ce cred ca este rupta dar m-a sunat un prieten sa verific daca nu cuvma a iesit ceva cablu si mi-a zis sa trag de cablul de la ambreiaj
am tras de el si ambreiajul s-a ridicat dar tot nu mergea trageam de el si mergea inapoi la pozitia initiala dar nu facea contact deci va rog sa-mi spuneti care ar putea fi cauza rog seriozitate
Multumesc Sarbatori fericite

1 răspuns:
| Rares19dri a răspuns:

Verifica cutia de viteze.