| RaduMateo a întrebat:

Buna am o intrebare.
La camioanele care sunt de obicei in targuri si piete cu mici, carnati MITITEI si tot felul de preparate, sucuri si bere cum se numesc?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Camioane comerciale. Nu au o denumire deoarece nu se prea folosesc la noi. In America le zice Trucker food.

4 răspunsuri:
| Fumiko a răspuns:

Cred ca te referi la rulota.

| RaduMateo explică (pentru Fumiko):

De rulota stiam si eu...dar este camion ca si cel de tim 7 tone mare... ceva de gen tip frigorific ma refeream nu de rulote caci rulotele sunt tractate ca si o remorca.

| Fumiko a răspuns (pentru RaduMateo):

Aha,ok atunci nu stiu scuze