| dydysweet a întrebat:

Buna,am o intrebare pentru voi, tatal meu are o drujba homelite si nu a mai folosit-o de vreun an si acum nu mai merge ce trebuie sa faca ca sa porneasca sau nu se mai poate face nimk? cei care stiu lucruri din astea din domeniul acesta va rog sa ma ajutati dau funda celui mai bun raspuns, scuzati categoria nu ma prea pricep la lucrurile astea

3 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Sa scoata bujia, sa toarne un paharel de benzina[un paharel de tuica]in capul pistonului si sa-l porneasca.o sa mearga.

Răspuns utilizator avertizat
| Esial a răspuns:

Pai depinde foarte mult de modul de depozitare(daca a stat in praf)trebuie de obicei desfacute angrenajele, curatate cu o perie si apoi unse cu un spray lubrifiant.mai sunt si unele filtre care trebuie curate si daca e pe benzina, trebuie curatat sistemul de aprindere(e cv in genul bujiilor)Succes.