| RxDooM a întrebat:

Bunda TPU scuzati categoria dar am o intrebare si imi trebuie un raspuns foarte rapid.Mi-am cumparat niste casti a4tech hs-50 prin luna decembrie si nu am folosit microfonul deloc de atunci pana ieri, vreau sa mentionez ca, castile merg perfect dar ieri cand vroiam sa vorbesc cu un prieten la microfon am "descoperit" ca microfonul nu merge si nu stiu ce sa fac.Dau fundita la cel mai bun raspuns si nu vreau raspunsuri de genul poate ai inversat mufa de audio cu mufa de microfon si in + m-am uitat si pe alt site si mai sunt multi ca mine carora nu le merge microfonul cred ca fac ceva gresit va rog ajutorrr.

1 răspuns:
| robertpaul a răspuns:

Este o chestie interpretabila.In panel jos in dreapta, langa ceas ai optiunile pentru microfon si sunet.Incearca de acolo.Incearca sa inregistrezi ceva si vezi daca merge microfonul.Incearca sa reinstalezi driverele de pe placa de baza.Sunt multe lucruri care nu pot merge. Poate si sistemul de operare, nu vede anumite lucruri in pc.Trebuie putina rabdare si luciditate.