| Daaan201103 a întrebat:

Bună! Am o problema la un polo. Am cumpărat modulator, a mers bine la început, apoi a început sa se regleze volumul încet când puneam frână. Am crezut ca modulatorul e de vina asa ca am luat altul... tot asa, a mers bine la început, dar când porneam luminile, reglam clima sau călcam ambreiajul sa schimb viteza, se da muzica încet și începe sa bâzâie cam tare. Ce ar putea fi?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Modulatorul nu are probleme, are mașina un scurt electric pe undeva când aprinzi becuri/aer/...

| Daaan201103 explică (pentru sierra1):

Și cum as putea sa aflu unde e problema?

| sierra1 a răspuns (pentru Daaan201103):

Ia-ți un electrician priceput și un apartat de măsură, să le ai pe-aproape