| spawni a întrebat:

Am o ruda care vrea sa isi ia o masina noua, iar cea veche vrea sa mi-o vanda mie, insa e inmatriculata pe Spania! Acum intrebarea e, cum pot face sa pot circula aici in Romania cu numerele de Spania fara sa am probleme? Adica sa circul mult timp de acum incolo cu acele nr, fara ca masina sa i inmatrculez pe Romania! Scz de categorie big grin

3 răspunsuri:
| LDCCristi a răspuns:

Daca ai acte la lea pe Spania poti merge fara probleme

| DaimlerAG a răspuns:

Daca e inmatriculata in Spania, poti circula cu ea fara probleme si in Romania. Daca inmatriculezi masina intr-o tara membra UE, poti circula cu ea prin toate celelalte tari membre UE.Si inca ceva:eu nu dau cu presupusu' aici, stiu acest lucru de la matusa mea care e in acelasi caz cu tine si nu are nici o problema cand vine in Romania cu masina.

| suntserios a răspuns (pentru DaimlerAG):

Vezi ca e o mica mare difrenta intre a veni in vizita cu masina si a nu avea probeleme si a circula mai mult de 90 zile cu o masina inmatriculata in alt stat decat cel in care esti rezident.