| anonim_4396 a întrebat:

Daca o masina este inmatriculata pe Spania si circula in Romania, care sunt avantajele si dezavantajele?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nici un avantaj si nici dezavantaj.
Vezi ca daca locuiesti in Romania va trebui o inmatriculezi la domiciliul sau resedinta de aici in maximum 90 de zile. La fel va trebui sa-i faci ITP si sa inchei asigurarea RCA si s-o declari la organul fiscal pentru impozit.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă ești rezident în Spania nu e nicio problema, astfel ai doar 90 zile drept de circulatie