| dorina200 a întrebat:

Am o skoda fabia 1, din 2003.As vrea sa schimb becurile farurilor care sunt galbene (nu imi plac deloc cum se vad) cu unele albe.de cate as avea nevoie? Am nevoie de becuri separate pentru pozitie, faza scurta si faza lunga?

8 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Lasa farurile asa cum au iesit din fabrica, cand o sa-ti cumperi tractor si o sa circuli cu el pe camp, atunci sa-i pui ce becuri vrei tu.Becul de pozitie este separat iar daca ai becuri H4, atunci faza lunga-scurta este pe un singur bec, daca nu, atunci ai nevoie de 2 becuri pe fiecare far.

| BlacK_8915 a răspuns:

Nu te duci la un servici si zici ca vrei becuri pentru masina albe

Si faza scurta/lunga este cata electricitate trece prin ele

Multa bafta, PACE!

| ombladon a răspuns (pentru BlacK_8915):

Ba,tu numai raspunsuri tampite dai, mai mult incurci lumea. "Si faza scurta/lunga este cata electricitate trece prin ele " o prostie mai mare nu gaseai?

| BlacK_8915 a răspuns:

La masina lui tata sunt pe acelasi bec dar mai intai fabun test

| twingoo a răspuns (pentru BlacK_8915):

Cum sa fie pe acelasi bec? Mai gandeste si tu inainte sa vorbesti/scrii...

| twingoo a răspuns:

Pentru pozitie iti trebuie un bec separat, iar faza scurta si lunga sunt pe acelasi bec

| dorina200 explică:

Am becuri H7