| TikyTaco a întrebat:

Buna!
Am picat sala astazi.
Stiu ca pot sa ma duc inca odata dupa 15 zile.
Intrebarea mea este daca acele 15 zile se calculeaza cu tot cu weekenduri sau doar zilele lucratoare, adica de luni pana vineri.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cele 15 zile sunt calendaristice (cu tot cu sarbatorile legale si weekend) si se calculeaza pe zile libere, respectiv nu se ia in calcul ziua cand incepe termenul si ziua cand se sfarseste, asa ca de fapt sunt 16 zile si poti sa sustii examinarea doar incepand cu ziua 17.