| Fetytza99 a întrebat:

Dupa ce am picat sala, in cele 15 zile se încadrează si sâmbătă si duminica? Sau doar zilele lucrătoare

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Doar zilele lucratore.

14 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Ordinului MAI nr.268/2010, privind examinarea pentru obtinerea permisului de conducere, cu md. si compl. ulterioare, citez:
"Art. 12.
  (2) Candidaţii declaraţi «respins» la proba teoretică pot susţine o nouă examinare numai după o perioadă de cel puţin 15 zile de la data declarării ca «respins»."
Cele 15 zile sunt calendaristice (se cuprind atat zilele lucratoare cat si cele nelucratoare). Termenul se calculeaza pe zile libere (nu se ia in calcul ziua de incepere si cea de terminare) astfel ca de fapt sunt 16 zile.

| Fetytza99 explică (pentru Ioandelasal):

Si daca nu m-am putut duce a 16-a si ma duc dupa 18 zile are ceva? O sa astept din nou? Sau ma duc direct acolo

| Ioandelasal a răspuns (pentru Fetytza99):

Retin ca ti-am raspuns la alta intrebare. Daca te duci fara programare va trebui sa astepti un loc liber in vreo serie si s-ar putea sa pierzi intreaga zi. De asemenea s-ar putea sa ai si noroc, sa gasesti un loc liber.

| Fetytza99 explică (pentru Ioandelasal):

Iti cer iertare, dupa am vazut răspunsul. Mulțumesc mult ❤️

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, doar zilele lucratoare de luni pînă vineri, sîmbăta si duminica sunt zile libere.

| Sn4k3 a răspuns:

Vezi ca nu e corect. Zile calendaristice, nu lucratoare.

| Fetytza99 explică (pentru Sn4k3):

Pe 11 Iunie am picat sala, deci a 16a zi calendaristică sau lucrătoare?

| Sn4k3 a răspuns (pentru Fetytza99):

Calendaristica, dupa cum am mai zis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calendaristice

| Fetytza99 explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fetytza99):

Ai dat funda aiurea(nu că mi-ar păsa de ea)

| Fetytza99 explică (pentru anonim_4396):

Am dat la cine a răspuns primul, m-am gandit ca asa e ok

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fetytza99):

Păi ți-a răspuns aiurea
că poți să te duci în a16a zi calendaristică, nu lucrătoare