| Roby06 a întrebat:

Am si eu o intrebare :Cum se strange lantul la bmx? va rog sa ma ajutati dau fundita. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Emy_3192 a răspuns:

Desfaci ambele piulitze ale rotzii din spate, tragi de aceasta catre inapoi pana cand lantul este bine intins, apoi strangi piulitele, si dupa ce le ai strans verifici ca roata sa fie centrata, pentru ca altfel vei simti un mic joc atunci cand mergi cu ea (mai ales la viteza mare ) tongue

1 răspuns:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Ca la orice alta bicicleta daca ai fluturasi din fluturas, daca nu desfaci surubul de la furca fata si tragi de el cat ai nevoie ca sa ai lantul perfect intins!