| Alexalexalexalex a întrebat:

De ce la biicleta mea cand dau inapoi la pedale lantul se strange in spatele foilor, sau cand merg pe sosea si nu dau la pedale se strange lantul, se face ghiemotoc in spatele foilor. Am scos roata sa ma uit si eu pe-acolo si pinionul nu dadea nici in spaet nici in fata. Cand merg cu ea trebuie sa dau tot timpul la pedale ca astfel se strange lantul.

1 răspuns:
| tzutzu4j a răspuns:

Poste fi din mai multe cauze: lantul e ori prea scurt ori a slabit mult sau poate fi de la pinioane eventual cureti acolo ori la ceva service ori iei unspray pentru bicicleta, dar mai poate fi si de la butuc cel putin asa cred da mai bine aici nu ma bag...