| maddy1990 a întrebat:

Problema la cielo.i-am schimbat garnitura de chiuloasa am crezut ca e arsa pentru ca imi facea bruma pe plaman si nu puteam sa merg pe gaz, dar dupa ce am schimbat-o tot aceleasi simptome are.ce poate fi? o fi avand mult aer in instalatia de racire sau poate termostatul sa fie blocat? ast opiniile voastre...

1 răspuns:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Salut maddy, am inteles problema ta, verifica in primul rand daca iti deschide termostatul, fa o aerisire, apoi verifica etanseitatea furtunelor de la regulatorul de presiune GPL(plaman). Ai filtru inaintea plamanului, daca nu ai incearca sa-i montezi unul este foarte important (o sa dispara acea "bruma" de pe plaman). Bafta!