| AntonelaCK a întrebat:

Bună am un golf 5-diesel. Ideea este ca atunci cand plec cu ea fara sa o "incalzesc" ( iarna vorbind), dupa ce merg cu ea câțiva metri se oprește motorul. Il repornesc si nu mai face nici o chestie.

Ce parere aveti? Este normal tinand cont ca este diesel sau sa fie ceva la motor?

6 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Nu e normal. Martori aprinși ceva în bord?
Înainte de porni de pe loc ea după ce o pornești stai cu ea 5 minute pornita și după te pui în mișcare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate sa fie motor + electromotor. Normal alea vechi pornesc dupa ce se opresc si na se incalzeste usor.

| armiaso a răspuns:

Verifica EGR

| Roberrt21 a răspuns:

Poti sa pornești motorul cu 5-10 min inainte sa pleci, lasa-l sa se încălzească putin, nu mai pleca cu el pe "rece". O zi bună!

| InOrOut a răspuns:

Sigur nu dai tu drumu la ambreiaj prea repede si moare motorul? Poate are problema ambreiajul.