| BobitaDePiper a întrebat:

Am un golf 5 și nu mai funcționează deloc închiderea centralizată. La cheie nu e nici o problema. Imi puteți da niște sfaturi?

2 răspunsuri:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Eu la Seat Exeo ( tot grupul VAG), am schimbat bateria si o trebuit sa sincronizez iar cheia cu masina. Nu iti trebuie laptop cel putin la mine. Ce trebuie sa faci: stai in masina, ea sa fie deblocata, apesi butonul de deblocare pe cheie, pui contactul pe prima pozitie ( sa apara martorii doar fara sa pornesti motorul), scoti contactul, scoti cheia si ar trebui sa mearga.

| BobitaDePiper explică (pentru ClaudiuM1997):

Am încercat și nu funcționează nici așa