| Pop_Radu_1992_vy3c a întrebat:

.am un kymco people de 125 si nu mai da scanteie la bujie.Iam cumparat cdi ca era dus ala vechi si a pornit la pedala si am folsito 2 zile..seara am dat capacul de transmisie jos sa iau racul sa il schimb ca era uzat ala vechi, dupa ce am schimbat si am.pus capacul nu a mai pornit..mam uitat la bujie dar nu mai are scanteie. poate sa ma ajute cineva cu un sfat?

9 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Contact cu cheie, contacte in instalatie, baterie slaba etc.

| Pop_Radu_1992_vy3c explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Baterie are ca clacsonul si semnalizarile merg.ea are probleme cu pornirea la buton..defapt nu porneste la buton numai la pedala.

| Pop_Radu_1992_vy3c explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Plus ca nu e contactul ei original.da asa a mers pana acum 1 zi..sa schimbat doar ca am dat capacul si l-am pus la loc

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Pop_Radu_1992_vy3c):

Daca e slaba bateria iti suge tot curentul cand dai la buton ca electromotorul e celmai gurmand si nu mai ramane suficient pentru aprindere. O ipoteza. Incearca cu alta baterie.

| Pop_Radu_1992_vy3c explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Dar eu la pedala dau..ca la buton nu merge

| Pop_Radu_1992_vy3c explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Si bateria am luat-o noua din magazin de 3 luni.e din aia cu gel..si nici nu.am folosito ca scuteru nu a pornit

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru Pop_Radu_1992_vy3c):

La aprozar ai intrebat? Mai au castraveti si ....raci? Ai schimbat racul si nu mai porneste, ce tare ...nu vrei sa-l intrebi tu pe Mutu de ce nu mai porneste? Nu vrei sa canti la alta masa?

| Pop_Radu_1992_vy3c explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Mai nene daca seara am folosit-o si i-am dat jos capacul sa iau racu sa il duc sa il.schimb si cand l-am cumparat a doua zi l-am pus si am.dat la pedala si nu a mai pornit, si am scos bujia si nu a mai dat scanteie.

| Pop_Radu_1992_vy3c explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Mia verificat cineva azi curentul la ea si are pana la bobina