| gabigabriel a întrebat:

am o problema cu un scuter kymco agility 50, cand pornesc la pedala, porneste ireprosabil, cand dau din button, la automat, nu imi da scanteie la bujie. care ar fi cauza,?

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

1. baterie slabă;
2. bujia cu distanță mărită între electrozi;
etc.
Dar aproape sigur e bateria.

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Schimba-i releul de pornire si releul de incarcare, iar daca bateria este veche schimb-o si pe ea!

| gabigabriel explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Bateria este noua. releul de incarcare functioneaza deorece, atunci cand accelerez lumina la far se face mai alba

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru gabigabriel):

Circuitul de incarcare a bateriei, nu este acelasi cu luminile!

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru Jicarean_Calin_1960):

Stai sa vad sa-ti trimit schema sper s-o gasesc!

| gabigabriel explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Astept