| Juliapasavento a întrebat:

Bună, am un opel astra h caravan 2007, 1.9 cdti 150cp cu filtru de particule, și îmi apare în bord o masina cu cheiță și masina nu mai trage, abia prinde putere...sta cate 2 zile pornit martorul. Am înțeles ca și ar face regenerare filtrul dar deja pe 10 martie s-a aprins prima oara și azi în 17 iar, e prima oara când se întâmplă să se aprindă asa des...

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Martorul cu cheita nu are legatura cu regenerarea.
Ai un defect la motor, cu eroare stocata.
Trebuie sa faci o diagnoza pentru a afla defectul/cauza martorului si a lipsei de putere.
Nu mai asculta sfaturi din popor cand vine vorba de martori aprinsi, masinile astea au nevoie de diagnoza.

| NYK4u a răspuns:

Salut, verifica si debitmetrul.Am avut și eu o problema asemănătoare.