| Meszaros_Gabriel_1998 a întrebat:

Am un piagio grillo primit si vreau sal fac dar nu porneste pustonu si chiuloasa sunt un pic folosite, la bujie face scanteia dar nu stiu dc nu intra benzina la piston nici un pic
Multumesc anticipat

1 răspuns:
| 13 a răspuns:

Nu inteleg termenul de "un pic folosite" Pistonul si chiuloasa se folosesc toata viata motorului care variaza in functie de cum il tratezi. Daca vrei sa spui ca sunt un pic uzate, atunci e alta poveste. Daca nu ai compresie trebuie sa schimbi setul motor. Dar daca problema e ca nu merge deloc benzina poate fi din cauza carburatorului care e infundat si trebuie desfacut curatat si eventaul regalt. Oricum, bafta.