| Ufkhjdksh a întrebat:

Aseară pe la 1 dimineața veneam de la un majorat și am fost nevoită sa întorc pe Soseaua Berceni pe linie dubla continua, fix lângă LukOil. Știe cineva dacă exista camere pe acel drum? Credeți ca am scăpat dacă nu era politie și nu m-a oprit niciun polițist?

Răspuns Câştigător
| Daniel323 a răspuns:

Bula abereaza ca de obicei.Se simte obligat sa raspunda chiar daca de cele mai multe ori este pe langa subiect.Ce face frustrarea din unii.
Stai linistita. Politia nu are personal sa urmareasca miile de telecamere.Doar in caz de accident se cauta in arhiva.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"Am fost nevoita sa intorc pe linie dubla".
Fiecare benzinarie este impanzita de camere.
Pentru tentativa de omucidere te va cauta politia.
Ai noroc ca lucreaza mai incet si te vor "instiinta" doar cu "cadou" spre sarbatori.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eee, ma indoiesc ca ai fost nevoita la 1 noaptea sa intorci pe linie continua. Asa ai vrut.

Cat despre camere, unde te crezi in Germania sa primesti amenzi acasa?

| Ufkhjdksh explică (pentru suntserios):

Nu aveam unde sa întorc. Drumul mai avea km mulți doar cu linie continua

| TheGentleman a răspuns (pentru Ufkhjdksh):

Iooooooooooii, ți-e lene să mergi și să întorci legal, așai?

Așa să faci și pe autostradă, bine?

Auzi la ea, „nevoită să întoarcă", din cauză că mai avea mult de mers rolling on the floor

Ai cumva mașina lui Fred Flinstone și te dor picioarele? rolling on the floor

| Holiday a răspuns:

Nu sunt camere acolo.

| danbnz a răspuns:

Ai scapat... de data asta, dar nu-ti face un obicei de a nu respecta regulile de circulatie.
Iti intra in reflex si intr-o zi se intampla nenorocirea, si aici nu ma refer la o amenda ci la un accident.

| Panamax a răspuns:

Nu sta nimeni sa se uite pe camere, chiar daca ar fi existat.