| Assy99 a întrebat:

Astăzi mi-a sosit carnetul de conducere. Mare bucurie! Însă, mi-au gresit locul nașterii. In loc sa pună orașul X, au pus satul Y. Adică eu m-am născut in *orașul* Scornicești și ei au pus ca m-am născut in *satul* Scorbura sau ceva de genu.
Ce ar trebui sa fac? Pot sa conduc cu el astfel sau trebuie sa îl schimb neaparat? straight face

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiind greseala celor ce l-au confectionat poti obtine un alt permis. Du-te cu el la Directia de permise si solicita sa-ti faca altul. Pana rezolva problema poti solicita o dovada cu drept de circulatie.

| darrio2007 a răspuns:

Verifica-ti certificatul de nastere si vezi unde ai fost inregistrat la vremea respectiva. Daca este cum spui, mergi la cei care ti-au eliberat permisul si rezolva problema.

| MihaiNicu23 a răspuns:

In mod clar este o greseala de tiparire mergi la SPCLEP sa ti-l schimbe.