| NuConteazaShinee a întrebat:

Astazi am luat proba practica(orasul) si maine am inteles ca pot sa imi iau o adeverinta sau nu-s ce act care ma lasa sa conduc pana primesc carnetul...si eram curios daca trebuie sa ma duc neaparat dupa el...pentru ca eu inca nu am masina deci. e obligatoriou?

Răspuns Câştigător
| wolfy911 a răspuns:

Nu e obligatoriu, dar daca intentionezi sa conduci in perioada pana vine carnetul(cel mult 15 zile) e obligatoriu

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu este obligatoriu sa mergi dupa acea adeverinta. De altfel, carnetul il primesti acasa prin curierat.

| eqwewrw a răspuns:

Sigur cum sa n ute duci acolo pe dovada aia ai numarul la permis in caz ca ai facut vreun accident sau te opreste politia cum dovedesti ca ai permis poti primi amenda daca nu ai nici macar dovada aia