| extazyboy a întrebat:

Buna TPU am mare nevoie de ajutorul vostru! As vrea sa imi cumpar un scuter de 50 cm3 si are actele de Italia cat m-ar costa inmatricularea si asigurarea la el?

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

La 50 cmc se inscrie la primarie si te costa intre 50 si 150 de lei in functie de primarie pentru ca unele consilii locale au modificat taxele.

Asigurarea te costa intre 40 de lei si 100-120 de lei in functie de cat de vechi este si ce marca/model este scuterul. O sa iti trebuiasca si ITP care depinde si ala de service-ul unde il faci intre 50 si 100 de lei dar acesta se face o-data la 2 ani nu o-data pe an ca asigurarea!

| Wictor a răspuns:

Stai sa te lamuresc :
1.scuter de 50 nu exista... ce sare peste 49 nu mai se numeste scuterhee hee
2. nu conteaza unde il inscrii. Taxa de inscriere este de 70 ron si asigurarea e obligatorie.

| Dnns97 a răspuns:

Salut! Poi daca ai dori sa il inscrii pe o comuna(nu oras) te-ar costa in jur de 60-70 de lei si nu ar necesita asigurare din cate mi s-a spus si mie de politaiul din comuna unde locuieste bunica mea.

| extazyboy explică (pentru Dnns97):

Eu stau in oras

| Wictor a răspuns (pentru Dnns97):

Nu conteaza unde il inscri.
Asigurarea e obligatorie pentru totiwinking