| Mada052 a întrebat:

Buna! Daca bag dosarul pentru permis cu 3 luni înainte de 18 ani și termin orele practice în cât timp după ce am împlinit vârsta mă pot înscrie la proba teoretică?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O poti face in ziua in care ai implinit 18 ani.

| Violleta2022 a răspuns:

Indiferent cand ai intocmit dosarul, scoala de soferi o poti incepe cu maxim 3 luni inainte sa implinesti 18 ani, iar examenul teroretic il poti sustine NUMAI DUPA implinirea varstei de 18 ani, asa cum prevede legea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te poți înscrie în ziua în care ai făcut 18 ani.

| Standt a răspuns:

Doar scoala o poti face cu 3 luni inainte. Dosarul degeaba il bagi, va fi respins. Il depui a doua zi dupa ce implinesti 18 ani.
Unde te grabesti asa?