| Bia21Cris a întrebat:

După cât timp mă pot înscrie la sala? Dosarul este dat instructorului, așa mi s-a cerut, el mi-a zis că după 45 de zile de la înmânarea dosarului mă pot înscrie, este adevărat? Sau pot să mă duc să mă înscriu la proba teoretica cand vreau și cu ce este necesar sa merg la proba teoretica?(dosar, taxa, etc!?)

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti programa la proba teoretica (sala) imediat dupa ce ai terminat scoala de conducere (atat teoria cat si practica).

| Violleta2022 a răspuns:

Ai terminat scoala si teoria predata la scoala de soferi?
Te poti inscrie numai dupa ce inveti toata legislatia rutiera si treci prin orele de curs de la scoala de soferi.

| Goete a răspuns:

Normal ar fi sa poti merge direct la examenul teoretic pentru permisul de conducere, fara obligatorietatea unei scoli de soferi. Numai ca in Romania cum e... e o lume aparte

| haileewatson a răspuns:

La sala poti merge imediat dupa ce ai terminat orele la scoala de soferi. Eu am fost dupa cateva zile. Trebuie sa ai cu tine dosarul de la scoala, buletin si copie, cazier si dovada achitarii taxei de examen