| MadagasHardwell a întrebat:

Voi cum ati invatat pentru proba teoretica pentru permis de conducere?

9 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Pentru proba teoretica, chestionarele sunt baza. Pentru ca ele se regasesc, ca formulare si variante de raspuns, si la examen. Pe internet sunt mai multe surse de chestionare de incredere, oficiale si particulare, care te pot ajuta sa cunosti maniera in care se sustine examenul. Evident ca trebuie sa citesti si teoria macar de 2 ori, dar atentia trebuie indreptata spre chestionare.

| raluk27 a răspuns:

Pe vremea mea era "cartea galbena de la librarie".
Am cumpărat cartea cu chestionare.
Am citit integral legislatia si am învățat infractiunile (sunt putine, iar daca iti cade vreo întrebare la examen, le iei prin eliminare: ce nu e infracțiune, e contraventie).
Am facut toate chestionarele din carte de 2 ori. Sau ori de cate ori e necesar, pana obtii peste 23 puncte la fiecare test

| blAster85 a răspuns:

Eu am obtinut carnetul aici (Spania) si iti spun sincer, am deschis cartea ca intalneam cuvinte noi, in rest mergeam ca la scoala, la cursuri. Mergeam dimineata si la cat de bine explicau nu prea trebuia sa mai stai sa inveti. Nu stiu cum e sistemul romanesc.

| AnOnImuSS1 a răspuns:

Salut -Am citit cartea cap-coada de5 ori si am facut chestionare pe Scoalarutiera.ro happy 1176 de intrebari cu explicatii vide-o happy m-a ajutat foarte mult happy bft!

| Seby_Damian_1997 a răspuns:

Eu am luat examenul teoretic din prima si am facut doar chestionare pe DRPCIV pe laptop si mi-am descarcat o aplicatie si pe telefon ca sa fac mai des ca nu pea puteam sa stau ziua prea mult timp la laptop.

| MadagasHardwell explică (pentru Seby_Damian_1997):

Si ai reusit si la traseu?
happy

| Seby_Damian_1997 a răspuns (pentru MadagasHardwell):

Fara nici o problema! Din prima am luat si sala si traseul!

| Kuws6 a răspuns:

Eu am invatat mai mult din chestionare pentru ca intrebarile se repeta si prinzi mai repede, dar e buna si cartea.Sunt de parere ca daca ajungi in punctul in care faci chestionare si stii intrebarile aproape pe derost, sigur reusesti si la sala.Succes!

| Flr_Florin_1997 a răspuns:

Eu unul am invatat de pe site-ul DRPCIV, Iti garantez ca intrebarile sunt aceleasi, Te sfatuiesc sa inveti de-acolo