| PoeTuL05 a întrebat:

Buna dimineata.
Am cumparat o masina care este inmatriculata pe Brasov cu rar, itp, asigurare etc. la zi. Sunt programat la inscriere pe 27 dec. Intrebarea este: Inainte de inscriere trebuie sa ii fac iarasi rar la masina pentru ca s-a schimbat proprietarul daca este deja inmatriculata pe Brasov?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, rar ul il faci doar daca aduci masina din afara

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dupa noile legi, nu mai e necesara vizita la RAR, pentru schimbarea proprietarului.
Trebuie sa faci asigurare pe numele tau, sa ai ITP-ul valabil, si toate actele (chitante, fiscal, copii C.I., CIV, certificat, numere de inmatriculare, copie dupa asigurare, etc).

| georgyanaaa a răspuns:

Nu trebuie sa mai faci rar la masina /trebuie sa te duci direct la politie sa o inscrii

| Dolores214 a răspuns:

Nu ai nevoie stai liniștit dacă e pe numele tău nu e nici o problema te duci și o înscri fără probleme bafta