| anonim_4396 a întrebat:

Bună, e rentabil să trăiești într-o rulotă full-time?

6 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

E rentabil dar nu in România cu clima asta. Intr-un loc cu 20 grade noaptea si 30 grade ziua ar fi perfect viata in rulota. Recomand rulotă mobila sa poți merge in orice călătorie cu ea

| johnnny123 a răspuns:

Ce înțelegi prin "rentabil"? Da, este mai ieftin decât să stai într-un apartament. Dar și "condițiile" din rulotă sunt pe măsura.

Dacă nu te deranjează să trăiești într-un spațiu de 5mp, să-ți faci nevoile într-un rezervor pe care trebuie să-l golești, să gătești la un arzător cu butelie și să stai într-un parc de rulote pe un câmp, nu ai decât.

| wildthing a răspuns:

Rentabil? Adica sa cheltui cat mai putin? In afara de ceea ce platesti ca sa o incalzesti pe timp de iarna, probabil ca prea mult nu te mai costa.
De la rentabil si pana la suportabil insa, mi se pare totusi o cale foarte lunga.
Poate in filme merge, cum ii vedem pe aia pe la Los Angeles, unde e tot timpul cald, dar in viata reala, intr-o clima cum e la noi, cred ca e un cosmar. Imagineaza-ti ca traiesti intr-o cutie de chibrit de 2 pe 2 m, unde trebuie sa faci mancare, sa mananci, sa-ti faci nevoile, sa te speli, iar daca ai pasit in afara ei, faci turturi de frig. Ca fapt divers, imaginatia mea ma poarta chiar pana la a ma gandi ce fac iarna cu bocancii plini de zapada...ii las la usa intru cu ei in rulota? happy

| dinaprilie a răspuns:

Depinde. Daca ai facilitati aproape gen apa, electricitate, canalizare, sursa de hrana poate fi rentabil. Daca trebuie sa te mai si deplasezi trebuie sa iei in calcul si costurile de deplasare pe jos sau cu rulota. Puneti pe hartie de ce ai nevoie ca sa supravietuiesti si aduna costurile. Vezi ulterior.

| AnemonaP a răspuns:

Da

| 4ndr33y a răspuns:

Este, dar e invers proportional cu calitatea vietii.