| anonim_4396 a întrebat:

Buna fetelor.Am o intrebare...cum se folosesc tampoanele o. b(ca un tub cu ata la capat)caci am 14 ani dar tot nu stiu cum se folosesc si imi este rusine sa o intreb pe mama mea.Va multumesc:X

8 răspunsuri:
| besche a răspuns:

Da' cam ce legatura are intrebarea ta, cu ''Auto-moto''?!

| cami_5314 a răspuns:

Nu prea e recomandat sa folosesti tampoane interne daca nu ti-ai inceput viata sexuala, si daca ti musai incearca sa cumperi si tu din astea cu aplicator. Eu la inceput am folosit tampax cu aplicator si am urmat intructiunile de folosire de pe ambalaj. Sunt mult mai simplu de pus corect.
Uite aici instructiuni speciale pentru ob http://www.tampoane-ob.ro/la-intrebari/tampoane
Aici ai imagini cum trebuie la tampax cu aplicator http://tampax.ca/ca_en/about_pearl.php
Odata pus nu mai trebuie sa-l simnti, daca il simnti nu e pus bine, trebuie scos si pus iar. Asa iti dai seama daca e pus corect sau nu.
Oricum ar fi ata trebuie sa ramana afara :))
multa bafta

| OliviaLowe a răspuns (pentru cami_5314):

Cami_5314 de unde ai cumparat Tampax? Caut de o vesnicie Tampax in Romania si nu am gasit...imi poti spune de unde le-ai cumparat.Multumesc muuuult

| anonimee a răspuns:

Pai se introduc in vagin numai ata se lasa afara. dar nu este prea indicat sa le folosesti la 14 ani mai bine foloseste absorbante normale:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincera sa fiu nici eu nu stiu dar chiar daca nu am tupeul sa o intreb pe mama mea imi fac un mare curaj sa o intreb ca daca este sa-mi vina o sa ma fac de rusine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De asta raman fete la 14 ani insarcinate.hee hee ca nu stiu ca mama lor trebuie sa le fie cea mai buna prietena.si cu ea sa vorbeasca oricebig grin...TRIST.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa sa nu faci sex cu iubitul tau ca daca incepi sa faci asa de la 14 ani o sa devi prostituata si daca te nimereste fostul meu iubit o sa te violeze si pe tine de nu mai vezi asa ca nu iti lua nici un tampon ai inteles iubita ca nu vrei sa devi ca prietena mea. ca ea la fel a facut si acumtoti baieti violeaza pentru bani

| flo_2367 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai spus cumva "fa" ca apelativ? laughing Si e cumva o regula ca fetele care isi incep viata sexuala devreme devin prostituate? Mai aflam si noi cate ceva nou, desi nu continutul e relevant in cazul asta laughing