| Alexsn a întrebat:

in curand imi voi cumpara o masina si am nevoie de niste sugestii. Doresc sa fie tip berlina ( nu break, golf etc.). Sa fie minim din 2007, diesel si cutie de viteza manuala. Un motor intre 1.6 si 2.6 (TDI) si preferabil ar fi sa fie ( Opel Skoda VW ). Pret intre 4000 si 8000 E. Nu uitati este prima masina. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| stefan110310 a răspuns:

O skoda octavia dar nu stiu daca exact dupa 2007. cauta pe autovit. dar sa fi foarte atent cand o iei. ia vreun mecanic dupa tine ca diesel-urile sunt pacatoasa daca nu s-a avut grija de ele. si sa NU iti iei logan din targ sub NICIO forma din niciun an. big grin

5 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Evita sa iei Second Hand
Mai bine cumperi ultima masina, da sa fie noua (macar stii ca nu-i lovita, nu e santalie, nu te lasa motorul, casco e ieftin, etc)
Dar, daca te hotarasti sa iei SH, evita sa aiba mai mult de 50.000 km la bord. Tot ce e peste 50.000 km e un junghi, nu mai e ca noua. Peste 100.000 deja pot aparea multe surprize.

Răspuns utilizator avertizat