| anonim_4396 a întrebat:

La o mașină 2.0 benzina automata... pleacă singura de pe loc ca la un motor diesel?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Tu ce crezi, daca masina nu are nici ambreaj?
Tii piciorul pe frana si o bagi "in viteza", iar cand eliberezi frana, ea ori sta pe loc, ori pleaca deja usor-usor de pe loc. Apesi pe acceleratie si pleaca direct, nu se opreste motorul orice ai face.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Singură adică?

| 1Mihai96 a răspuns (pentru anonim_4396):

Știi ca la diesel dacă iei piciorul de pe frână o ia singura de pe loc fără sa apleci accelerația. Nu știu la benzina dacă e la fel