| danynyo a întrebat:

Buna la totii......acum 9 luni am dat de permis de conucere de categoria b....am fost la sala de 5 ori si nu am reusi si pana la urma am renuntat.(am invatat cartea aia, de fiecare data can ma ducem imi cadea ceva greu).
Am auzi ca se poate cumpara permisu de conducere cu bani, sunt dispus sa ofer.Asa ca sti pe cineva care stie cum sa iau permisu cu bani sa rog sa ma anuntati(raspunsuri la obiect.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Stii ca treaba asta se pedepseste penal cu inchisoare nu? stii ce inseamna fals in acte?

meriti denuntat la politie numai prin ideile pe care le ai. sper ca nu conduci in viata ta vreo masina.

| danynyo explică (pentru suntserios):

Am spus la obiect

| suntserios a răspuns (pentru danynyo):

Am fost destul de la obiect. Mai la obiect de atat nu se poate. Ca sa fiu si mai la obiect nu esti capabil sa iti iei permisul mergi pe jos. Cu ce sunt vinovat eu sa ma simt in pericol de fiecare daca cand ies din casa stii ca sunt criminali in devenire ca tine, liberi pe strada si care conduc masini

4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Nu e de ajuns doar cartea, trebuie sa faci si chestionare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ai invatat cartea aia?
In fine, fa chestionare pe site-ul drpciv si de acolo inveti / te testezi daca tot zici ca ai invatat.

Realizezi ca te expui unor riscuri destul de ridicate daca iti 'cumperi' permisul fara nici un examen, nu '? (Si nu stiu daca e posibil asta)