| anonim_4396 a întrebat:

Buna
ma numesc alina am 13 ani
mi-a venit menstruatia pe 9 noiembrie este foarte abundenta

ce imi recomandati sa nu imi mai vina abundent

trebuie sa schimb tamponul la 2 ore

si cand ma ridic curge intruna

astazi este ziua a 5 a si continua sa curga abundent

pe mine normal ma tine 7 zile

astea erau ultimele zile trebuiau sa imi vina un pic

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai doar 13 ani, este normal sa ai dereglari. Deocamdata nu e nimic grav si nici ingrijorator. Schimba-ti tamponul de cate ori e necesar. Nu sta in apa calda, incearca sa faci ceva sport (efort moderat). Bea suficienta apa. daca hemoragia depaseste 10 zile, du-te la ginecolog cu un parinte.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu esti vreun autovehicul sau te faci? laughing

| Roby67 a răspuns:

Nici aici nu scap de menstruatia asta crying
Incearca cu un filtru de ulei. happy

| cossmy a răspuns:

SI ce, nu'i asa? ce mare chestie, de va miorlaiti atata? nu se zice ca femeia e singuru animal care sangereaza 5 zile fara sa moara?laughing Cred ca intr'adevar s'ar rezolva cu un filtru de uleilaughing

NOname
| NOname a răspuns:

Te-as sfatui sa mai ai rabdare o zi sau sa mergi deja de acum la un consult genicologic.
Dar sa stii, ca tuturor ni se intampla uneori, ca ciclul menstrual s-o ia razna. Nu te speria asa! Inarmeaza-te cu cat mai multe tampoane/absorbante si ai rabdare. O sa fie bine! Succes!

| cristi202 a răspuns:

Unde dai... si unde crapa! Mama, ce intrebare la Auto&Moto!

| Kyzz a răspuns:

Ce *** cauta intrebarea asta aiiicii?
***. alege categoria bine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Posteaza din nou intrebarea scriind mai intai "pentru dl. dr. Bogdan Doroftei"

| AudImagini a răspuns:

Dar mai taceti si voi baieti! Si ce daca fata a gresit rubrica? Voi si asa nu stiti cum e. Credeti ca iti curge din vagin niste sange si gata. Deci va rog, nu mai comentati ca e naspa