| Cristinax13 a întrebat:

Am o intrebare doar pentru fete. Mi-a venit menstruatia ( nu e pentru prima data ) si mereu fluxul este foarte abundent. In primele 2 zile curge cat restul 4 straight face. Si maine am 6 ore la scoala [ astazi nu m-am dus ] si nu prea ma pot duce in pauza sa ma schimb atat de des. De obicei ba e ocupat, ba nu ne da drumul profesorul si ne tine peste program etc. Si imi e foarte frica sa nu ma patez. Ce imi recomandati?
Apropo : nu toata lumea are bani de always ultra nightwinking.

4 răspunsuri:
| кαтнєяιιηєPιєяcє a răspuns:

Bună!
Fluxul abundent nu poate fi oprit, și nici nu e bine să faci asta happy. Înainte să pleci la școală poți să îți cumperi 2/3 Always Ultra Night ( bine, am înțeles că nu ai bani, dar chiar vrei să te pătezi? ), și poți să îți pui și vată ca să fi sigură că nu se întâmplă nimic. Când ai timp în pauză te poți să te schimbi, sau dacă nu ai timp poți să îi ceri în oră unui profesor să te lase, spune-i că e o urgență și sigur va înțelege.
Mai este o variantă. Te poți duce la medic și să ceri scutirewinking. Succes!

| bogdan1413 a răspuns:

Frate un tampon deala e 65 de bani, 70 maxim.E asa de scump?

| andreia297 a răspuns:

Daca vei sta mereu cu gandul ca te vei pata. chiar o s-o patesti. o colega de-a mea are cam aceeasi problema. menstruatia la ea tine cam 7 zile si e foarte abundenta. de obicei ea in pune 2 tampoane. unul in prelungirea celuilalt. stiu ca pare ciudat, dar asa chiar nu se pateaza si e foarte ok la scoalaa. poti sa incerci.

| Iubiree a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa ramai acasa in tot timpul acesta...winking.nu e prea placut sa fie cineva langa tine sau sa te vada ca esti cu o pata rosie pe pantaloni...happy