| gabri123 a întrebat:

Buna, mă poate ajuta cineva? Am o problema la o mașină wv golf 4 din 2002 1.6 benzina. Nu știu dar de când am luat-o cam o data pe luna sunt nevoit să schimb siguranțele, nu toate doar la clima de exemplu casetofon și uneori observ că atunci când deschid însă nu mi se aprinde becul roșu jos la ușă, alteori se aprinde. Cred că siguranțele nu sunt bune puse. Dacă doriți va pot lăsa și o poza cu panoul de siguranțe, precizez că unde am siguranta de la clima mi s-a oxidat și e cam negru, ce mă sfătuiți să fac? Multumesc

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai asemenea probleme de xontacte arse la panoul de siguranta, atunci ar fi bine sa-ti verifice atent masina un electrician auto calificat, experimentat!
Nu e de joaca, o instalatie electrica defecta poate avea consecinte grave, inclusiv arderea masinii!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Mergi la un service serios.

| OldSoul a răspuns:

Incearca sa mergi de la dezmembrari si sa iei de acolo niste sigurante.
Cele din comert sunt mult mai proaste si din aceasta cauza se intampla sa se arda mai repede, sau sa se topeasca etc.
Despre becul de la usa, problema e fie de la switch (yala) fie de la un fir rupt in burduful dintre stalp si usa.
Cat despre locul in care e oxidat, nu stiu ce ai tu acolo, dar ai putea incerca sa cureti aceea zona si sa pui o siguranta, cum am zis eu mai sus, desigur, asta daca e doar oxidat, daca e topit sau ars, mai bine consulti un specialist.

| Denila123 a răspuns:

Pune lita la sigurante, nu mai cumpara sigurante

Răspuns utilizator avertizat