| anna_8465 a întrebat:

mai am o saptaman si dau examenul pentru permisul auto (sala). Am invatat cartea iar acum fac teste pe www.drpciv.ro. Ce credeti este bun? Exista posibilitatea ca unele intrebari sa nu fie corecte? adica sa dau raspunsul corect si totusi sa-mi puna ca am gresit...Va pup

14 răspunsuri:
| cossmy a răspuns:

Drpciv e cel mai bun.pentru ca sunt EXACT intrebarile date la examen. Si daca iei acolo, iei 100% si la examen. Asa ca keep going cu ele si baftawinking

| Minks a răspuns:

Fiind site-ul ministerului de interne ar fi logic si normal ca raspunsurile sa fie corecte. Bafta la examen. happy

| louis3 a răspuns:

Buna! In vara am dat sala, si sunt aceleasi intrebari.Eu faceam pe site (drpciv)cate 25-26 si am luat cu 24, trebuie doar sa fii atenta.Bafta!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este fb ce ai facut pana acum. bineinteles fara sa citesti legislatia esti un om pierdut in trafic happy viata ta e in joc. nu, intrebarile sunt corecte tongue unele sunt cu subinteleshee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu va recomand chestionarele de la editura national, sau daca puteti face rost de softul de la ei, eu am softul si mi-a fost de mare ajutor. Bafta tuturor!

| ronin33dan a răspuns:

Nu am invatat legislatie, nu mi-am cumparat nici o carte, dar am facut testele de pe net asfel ca niciodata nu greseam mai mult de 1 maxim din 26. Depinde de fiecare cu ce se impaca mai bine si cum majoritatea nu intelege nici o iota din legislatie.parerea mea este sa ramai la testele de pe net + cafea +tutun + nopti nedormite! Succes!

| ZummySchummy a răspuns:

Buna Anna. Recomandarea mea este sa citesti legislatia doar cat sa nu zici ca nu ai citi, sa-ti iei cartea "Codul Rutier pe intelesul tuturor", pe care o sa citesti cu atentie si sa faci chestionarele de la Editura National. Sunt singurele care se dau la examen. Site-ul DRPCIV te ajuta doar pentru a te familiariza cu interfata. Intrebarile sunt corecte, nu ar avea cum sa nu fie, insa, daca ai observat tu, se tot repeta. Cu siguranta nu sunt toate intrebarile, ci doar cateva, scopul aplicatiei fiind de a te familiariza cu soft-ul si nimic mai mult.
Anyway... mai multe informatii care te pot ajuta gasesti pe blogul meu: http://zummyschummy.wordpress.com/......pici-sala/

| ZummySchummy a răspuns:

Buna Anna, sfatul meu este sa faci chestionarele de la editura national, pentru ca sunt singurele din cele "particulare" care se dau la examen. Site-ul DRPCIV este doar pentru a obisnui cursantii cu interfata si cu modalitatea de examinare. Intrebarile sunt corecte, dar nu sunt toate cate exista. In sistem sunt introduse doar cateva intrebari, de aceea se si repeta atat de des. De asemenea, daca tu consideri ca legislatia nu este indeajuns de clara, poti sa citesti si cartea "noul cod rutier pe intelesul tuturor". Succes si astept cu nerabdare sa-mi spui cum a fost :)
Mai multe informatii despre examenul de la sala, dar si cel de la traseu, gasesti pe blogul meu: http://zummyschummy.wordpress.com/......pici-sala/

| ZummySchummy a răspuns:

Este a treia oara cand scriu acest mesaj si nu apare... deci daca apare de 3 ori, mea culpa! Asadar Anna, pentru a-ti raspunde, intrebarile de pe site-ul DRPCIV nu sunt gresite, nu au cum sa fie gresite, dar scopul aplicatiei de pe site-ul lor nu este sa-ti puna la dispozitie toate intrebarile pentru examen, pentru ca ar fi putin ciudat, ci acela de a te obisnui cu interfata si cu modalitatea de examinare. Totusi, gasesti toate intrebarile in chestionarele de la Editura National, in care, intr-adevar mai gasesti si intrebari gresite, dar intr-o cantitate neglijabila. Succes la examen!
Intre timp, daca vrei mai multe detalii despre examenul de la sala sau de la traseu, te invit pe blogul meu :)
http://zummyschummy.wordpress.com/......pici-sala/

| laurentiuchina a răspuns:

Fa chestionarele alaea vechi 30 si ancearca sa faci si practiac da daca ai citit cartea nu te stresa ca iei sala traseu e mai dificil ca acu te pune sa faci plecari din rampa si parcari laterale e mai complicat.bafta

| AleX_8370 a răspuns:

Parerea mea e ca nu prea e posibil sa fie greseli de genul asta pe site-ul politiei! Site-ul e OK.Este cea mai mare prostie faza aceea ca daca nu citesti legislatia, esti pierdut... Vezi de treaba. ( Bafta)

| Mihaelutzaaa a răspuns:

Intrebarile dp drpciv.ro sunt acealasi ca la examen, iti spun asta din propia experienta si eu ma duc sa dau sala
bafta:*