| Love_Flori_1995 a întrebat:

Buna, mi-am luat de curand o masina, pe care am avut numerele rosii, peste o luna o sa merg sa ii scot numerele negre doar ca trebuie sa ii fac si asigurarea, mi-a zis cineva ca daca ii scot acum numere negre sunt obligata sa ii fac asigurare pe 6 luni, e adevarat? Eu as vrea sa ii fac doar pe o luna.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O sa vezi acolo cum poti sa faci, întreaba i pe ei cînd scoti numerele daca poti face pe o luna sau pe 6, poate cel care ti a zis are dreptate, se termina anul acesta si posibil sa nu poti face doar pe o luna si sa faci pe jumatate de an, faci asa si 6 luni esti asigurată, cine vrea masină trebuie sa scoata bani multi din buzunare ca sa plateasca asigurare, Itp, impozite si carburant. Toate sau scumpit si de anul viitor se scumpesc si mai mult.

| Frank51 a răspuns:

Poți face pe orice perioadă vrei, dar cel mai avantajos este pe cea mai lungă perioadă, din cauza crizei.