| alin1317 a întrebat:

Buna ziua tuturor! Am cumparat o masina,am scos numere rosii,am facut RAR-ul, absolut tot tot. Cu asigurarea aceaste pe care o am pe o luna de la numerele rosii pot inscrie masina? Sau imi trebuie asigurarea pe minim 6 luni? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Atata timp cat asigurarea RCA este in perioada de valabilitate poti face inmatricularea.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu conteaza pe ce perioada e asigurarea, sa fie valida cand mergi cu dosarul la politie

| alin1317 explică (pentru suntserios):

Ok am inteles. Eu am un rand de nr provizorii scos si automat si o asigurare pe o perioada de 30 zile. Expira luna aceasta pe 26. Cineva "de meserie" cu actele astea mi-a zis sa fac asigurarea pe minim 6 luni ca sa poate sa-mi des talonul si restul. A zis ca nu pot inmatricula masina la DRPCIV fara acea asigurare pe minim 6 luni. Tu spui ca si cu asta care expira acum este ok

| DataSoft a răspuns (pentru alin1317):

Nu este adevarat..eu am inmatriculat masina cu asigurare pe o luna. cand am depus dosarul.

Răspuns utilizator avertizat
| alin1317 explică:

Am inmatriculat masina astazi cu asigurarea aceea pe 1 luna. Toti ati spus bine ceea ce ma face sa-i dau funda celui ce a raspuns primul, va multumesc tuturor!