| Deasonyka a întrebat:

Bună,păreri despre volkswagen beetle? Merită ca si primă masina de începător? Mentionez ca eu am permis de automată. spuneti-mi vă rog mai multe detalii despre această mașină, isi merită banii? Ce mașină cu schimbator automat recomandati până în 3000€. Eu personal beetlle din 2002 nu mi-l pot scoate din suflet.

20 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Beetle nu e deloc o masina fiabila din pacate, dar in bugetul asta nu ai prea multe variante, avand in vedere ca vrei sa fie si automata masina. Recomand sa iti iei motorizare pe benzina, la diesel s-ar putea sa te coste intretinerea mai mult decat te astepti.
P.S Dezmembrez masini ocazional, asa ca stiu ce vorbesc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E un vw deci nu are nimic deosebit ca mașina dar e ușor de reparat și destul de ieftin de intretinut

| relian a răspuns:

Permis de automata, adica cei ala?laughing te minunezi cate minunatii mai gasesti prin RO.Asa ceva numai la romani poti vedea laughing auzi permis de automata,ba aia isi bat joc de voi,pe bune laughing oare in tarile unde majoritatea masinilor sunt automate,oare aia care conduc manuale au restrictie la cele automate laughing mor de ras,panaram, bataie de job, balci, cascadorii rasului, cam asta a ajuns tara asta laughing

| Începătorul988 a răspuns (pentru relian):

În Moldova parcă exista asa ceva. Sa poti conduce doar automate. O prostie.

| relian a răspuns (pentru Începătorul988):

Asa este ras, panarama, numai la romani poti vedea asemenea aberatii, asemenea legi unice in tot universul laughing

| Începătorul988 a răspuns (pentru relian):

O prostie după mine. Ori iei permis pentru toate tipurile de cutii, fie manuale, fie automate, or nu. După cand te sui intr-o manuală te întrebi cum se apasă ambreiajul, sau cum se pleaca de pe loc ca n-are drive pe maneta

| NLS a răspuns:

Nu stiu ce vezi asa de deosebit la Beetle, mie personal pentru o fata un Mini Cooper mi se pare alegerea perfecta, daca gasesti vreunul.
Are o fosta colega de servici, si chiar am fost deseori plimbat in el.
E destul de spatios, chiar daca nu pare.

Si uite ca am gasit, din pacate nu in Romania.

https://www.autoscout24.de/......50040a7069

Daca as avea nevoie de masina, maine l-as lua, fiindca si eu conduc tot automata (am facut scoala pe manuala)

| Începătorul988 a răspuns:

Focus 2(poti gasi si facelift la banii ăia), Golf 5 1.6,, Golf 4, skoda, Megane2. Vrei neaparat hatchback?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părerea mea e că ai permis degeaba la bugetul ăsta că poți să-ți iei doar o rablă

| Deasonyka explică (pentru anonim_4396):

Serios? Spui tu asta? Dar de un Mercedes A Klass din 2006 ce spui? EU personal pe un mercedes am făcut scoala A Klass 2006 si crede-ma că e parfum! Stiu ce vorbesc.La 3.000€ îți poți lua chiar si un B Klass care e mult mai spațios! Vorbim de mercedes, nu e rablawinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Deasonyka):

Da, tot o rablă e, indiferent de marcă.
Înțelegem lucruri diferite prin termenul 'rablă'.

| aimullah123 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa rogi pe cineva care are permis (poate tatal tau) sa te invete sa conduci si masini manuale ca e usor. Zic asta pentru ca pana in 3000 de euro masini manuale gasesti destul de dragute dar automate am vazut numai cazane pe net sad Alea automate arata misto la pret mai mare.winking
Ce parere ai?

| anonim_4396 a răspuns (pentru aimullah123):

Nu are permis de manuală

| aimullah123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta inseamna ca nu are voie sa conduca o masina manuala? Nu cred

| anonim_4396 a răspuns (pentru aimullah123):

Da, asta înseamnă, a făcut școala și a dat examen pe automată, are restricția trecută pe permis

| aimullah123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaaa, uite ca am invatat ceva nou. Ms

| Deasonyka explică (pentru anonim_4396):

Da! Am un cod pe spate

| Vladut123456 a răspuns:

Da,este o masina buna pentru o fata,micuta,manevrabila, foarte usor de condus, daca este si automata zici ca esti cu o masinuta teleghidata laughing, dar daca te duci sa cumperi una, du-te cu cineva care se pricepe sa se uite el mai atent sa vada ce probleme are.

| Cutezătorul4k a răspuns:

Golf 4 dsg