| AnnaMariaaa a întrebat:

Prietena mea,vrea sa dea sala pentru scoala de soferi,dar nu stie exact ce trebuie sa invete,adica a parcurs mediul de invatare de pe site-ul politiei e-drpciv,a facut si chestionarele de acolo,a citit si legislatia,este bine daca doar o citeste de cateva ori sau trebuie invatata foarte bine? Cei care ai luat carnetul,v-au picat intrebari numa de pe site? Va rog, fara glume proaste, chiar as vrea sa stiu serios, Multumesc

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E suficient sa faca mediu de invatare pe e-drpciv si pe drpciv sa faca modul examen.

| Minks a răspuns:

Eu am facut mediul de invatare o data si chestionare la greu. Nu am citit legislatia si nici nu am fost la orele de legislatie. Am luat sala din prima, cu 24. happy

| Music4life a răspuns:

Exista o carte speciala pentru scoala de soferi : Codul rutier national - intrebari si teste pentru. obtinerea carnetului de conducere categoria B. Poate invata de acolo, testele de pe net sunt pentru verificarea cunostintelor.
Succes!

| Laurentizyu a răspuns:

Cumpara cartea Legislatiei si invat-o! se dau tot felul de intrebari la care nici nu te astepti.sa invete despre amenzi, puncte de penalizare, sa invete schemele de acodare prioritate cu semafor si fara etc, cam tot trebuie invatat!

| Aly1234 a răspuns:

Buna si mama mea a dat de permis si tatal meu care are carnet de sofer de multi ani i-a spus cam ce trebuie sa invete asa a intocmit un plan uite:
-semne de circulatie
-cine are prioritate?
-cu cat la ora trebuie sa mergi cand vezi niste semne in care iti arata anumite lucruri
-si daca are mai mult timp intr-o zi sa stea sa citeasca toate capitolele si la ce crede ca nu se pricepe sa invete

Si pentru oras trebuie sa stie toate acestea dar in fiecare zi pe un drum unde nu se circula mult sa conduca cateva minute in fiecare zi cu mare grija
Ar4 trebuie sa mearga in masina cu oamnei care stiu sa conduca si sa o mai invete si pe ea

Eu sper sa o ajute Bafta, DOAMNE AJUTA SA IA SI VEZI CA EXISTA CARTI UNDE SE GASESC ACESTE LUCRURI
SI DUPA CE IUNVATA SA SE UITE PRIN CARTE CA SUNT INTREBARI SI LA SFARSIT RASPUNSURI
SA AIBE GRIJA!