| nikoleta93 a întrebat:

Buna,Se poate actiona in instanta TIMBRU DE MEDIU? ce sanse de castig sunt? cunoasteti pe cineva care a facut asa ceva? funda.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pana acum n-am auzit de asemenea procese si nu cred ca ai vreo sansa de castig.

| darrio2007 a răspuns:

Din cate vad vrei sa te lupti cu morile de vant.Nu ai sanse.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da se poate, contacteaza un avocat specializat in asa ceva.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Nu. Daca vrei masina in Romania il platesti si gata. Daca nu-ti permiti sa-l platesti inseamna ca nu-ti permiti nici sa intretii o masina.

| paulpaul25 a răspuns:

Cel mai probabil se poate. Dar iti dai seama ca procesul o sa dureze destul de mult iar cheltuielile de judecata o sa acopere pretul masinii, in cel mai bun caz. Iti dai seama ca sansele tale, intr-un proces cu statul oscileaza intre 0% si 1%. Nu prea are rost sa te complici cu asa ceva deoarece cel mai probabil nu vei castiga nimic, ci din contra vei avea doar de pierdut.