| sasa93 a întrebat:

Buna se poate face n Romania asigurarea itp la masinile cu numere de Bulgaria si unde se poate face multumesc. STIMA

Răspuns Câştigător
| BSwwatch a răspuns:

Proprietarii de masini inmatriculate in alte state si folosite pentru perioade mai lungi in Romania au posibilitatea sa efectueze in tara inspectia tehnica, Legea este in vigoare de acum un an!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asigurare ITP? ITP inseamna inspectie tehnica periodica, nu este asigurare si se face la unitatile ARR sau la alte unitati autorizate de ARR.
Poate te referi la asigurarea de raspundere civila auto - RCA, aceasta se face la orice firma de asigurari care practica aceasta asigurare.

| onasis1961 a răspuns:

Pai la ce te referi? ITP este una si Asigurarea de raspundere civila este alta.